LAND ROVER DISCOVERY Z NOWYM, LUKSUSOWYM WYPOSAŻENIEM

Elektronika pokładowa zastosowana w odświeżonym Discovery roku modelowego 15 również została udoskonalona - na wybranych rynkach Discovery wyposażone będzie w system aplikacji Land Rover InControlTM. Z kolei 3-litrowa benzynowa jednostka napędowa V6 Supercharged gwarantuje zaskakujące osiągi przy zachowaniu ekonomicznego zużycia paliwa.
„Aby należycie uświetnić 25-lecie modelu Discovery, Land Rover zaoferował swoim klientom jeszcze więcej luksusu w postaci limitowanej wersji XXV Special Edition. Innowacyjne rozwiązania zastosowane w wariancie jubileuszowym będą teraz dostępne we wszystkich modelach Discovery (MY15), aby wszyscy klienci mogli poczuć się równie wyjątkowo i luksusowo w wybranych przez siebie wersjach Discovery” podkreśla Phil Popham, Dyrektor ds. Marketingu Grupy Jaguar Land Rover.

Dodatkowy powiew luksusu i dbałość o detale

Wersja XXV Special Editiona oparta była na najbogatszej odmianie Discovery HSE. Klienci będą mogli sami poczuć ten poziom luksusu w swoich modelach Discovery - fotele zostały pokryte skórą Windsor w w kolorystyce Ebony/Cirrus, a w kole kierownicy znajdziemy wstawki z prawdziwego drewna Grand Black Lacquer oraz skóry. Dostępne jest także kierownica ze elementami drewna Straight Grained Walnut i skóry, z zestawem fornirowanych elementów oferowanych w opcji dodatkowej dla obu wersji kierownicy, aby jeszcze bardziej podkreślić luksusowy charakter wnętrza pojazdu.

Kolejnymi wyróżnikami wyposażenia zewnętrznego Discovery MY15 są 20-calowe, kute obręcze kół ze stopów aluminium o 5-ramiennym wzorze w kolorze polerowanego srebra – model znany jest z modelu jubileuszowego. Discovery MY15 dostępny będzie także w nowych kolorach nadwozia. Aruba, Kaikoura Stone oraz Montalcino Red będą oferowane od początku wprowadzenia modelu do sprzedaży, natomiast lakier biały metallic o nazwie Yulong zostanie wprowadzony do oferty nieco później.

Wydajne jednostki napędowe

Land Rover Discovery kontynuuje chlubną tradycję doskonałego radzenia sobie w każdych warunkach terenowych dzięki szerokiej gamie bardzo wydajnych silników wysokoprężnych i benzynowych, w połączeniu z technologią Stop/Start oraz dynamiczną, 8-stopniową automatyczną przekładnią biegów ZF.

3-litrowy silnik V6 z doładowaniem mechanicznym to benzynowa jednostka napędowa montowana w modelu Discovery, generująca 340KM przy 6,500 obr/min oraz momencie obrotowym 450Nm. Poziom emisji CO2 kształtuje się na poziomie 269g/km, w porównaniu do 328g/km z modelu z 2013 roku wyposażonego w 5-litrowy silnik benzynowy V8 o zbliżonych parametrach. Zużycie paliwa w wersji z 3-litrowym silnikiem V6 Supercharged wynosi 11.5 l/100km (porównując do 14.1l/100km w silniku 5,0l V8).

Podstawowym silnikiem wysokoprężnym jest 3-litrowa jednostka TDV6 o mocy 211KM - w cyklu mieszanym silnik zużywa 7.8l/100km paliwa, a emisja CO2 wynosi 207g/km. Mocniejsza jednostka o mocy 256KM, czyli 3-litrowy silnik SDV6 spala w cyklu mieszanym 8l/100km paliwa, a emisja CO2 wynosi odpowiednio 213g/km.

Model Discovery został wyposażony w obrotowy wybierak zmiany biegów oraz w montowane na kierownicy łopatki zmiany biegów; posiada także instalowany opcjonalnie system aktywnego tempomatu, dzięki czemu kierowca może cieszyć się pełnym komfortem płynnej jazdy z zachowaniem bezpiecznego dystansu od poprzedzającego go pojazdu.

Klienci mogą zdecydować się także na nowszy model skrzyni rozdzielczej bez reduktora lub zmiennym przełożeniem - w tej drugiej opcji z możliwością wyboru wysokiego/niskiego przełożenia, gwarantującym doskonałe parametry jazdy nawet w najtrudniejszych warunkach terenowych.

Od chwili premiery w 1989 roku, model Discovery zachowuje pozycję lidera w segmencie samochodów wielozadaniowych; sprzedano ponad 1 100 000 egzemplarzy tego modelu, który zdobył 219 nagród międzynarodowych, tym samym potwierdzając zarówno swój potencjał, jak i wszechstronność zastosowań. 7 osobowy Land Rover Discovery z siedzeniami w układzie stadionowym i możliwością różnorodnej aranżacji przestrzeni bagażowej doskonale i płynnie dostosowuje się do każdych warunków drogowych oraz rodzajów zastosowań.